Současná logistika se neobejde bez podpůrných prostředků. Co si představit pod pojmem obalový materiál?
Papírový karton – neboli dvouvrstvá vlnitá lepenka pro průmyslové účely je vynález velmi starý, na patentovém úřadu v USA byl zaregistrován již v sedmdesátých letech 19. Století. První kartonové krabice se začaly využívat zhruba o šestnáct let později, takže jak vidíte, není to žádná převratná technická novinka, ovšem užitečné jsou nám všem i v současné době. Stěží si dovedeme představit, jak bychom se asi stěhovali bez kartonových krabic různých velikostí, s nimiž je přece jen tento proces poměrně jednoduchý. Značnou výhodou kartonu je jeho druhotné využití, proto jej nevyhazujte do běžného komunálního odpadu, ale nakládejte s ním jako s cennou surovinou.
Bublinková fólie – další významný prostředek, s nímž si lze usnadnit práci, starosti a samozřejmě i finance v logistice, při stěhování, zabezpečování předmětů v domácnosti při různých činnostech. Kombinace stlačeného vzduchu v uzavřených bublinách a polyetylenové tenké fólie dokáže ochránit před rozbitím sklo, keramiku a porcelán, působí jako tepelný izolant pro pokojové rostliny, které chráníme před mrazem, využijeme ji doma při malování, venku při posezení na zemi, hodí se při stanování jako změkčovací a izolační vrstva pod stanovou podlážkou.
Tenká pružná (strečová) fólie – nazývaná též jako fixační či flexibilní, patří k moderním, novodobým trendům v obalových materiálech. Zdá se na první pohled jako malicherná, komerční hloupost, ale ve skutečnosti zastane mnoho pozitivního. Výborně chrání velké kusy předmětů, s nimiž se nevejdete do krabic, jako jsou rozebrané dřevěné desky nábytku, starožitnosti, lustry a svítidla, velké výrobky z plastu, velké domácí spotřebiče (chladničky, pračky) a cokoli dalšího, co chcete ochránit před poškrábáním, potlučením a rýhami.